Dá se v podstatě říci, že ještě před padesáti lety jsme se chodili vážit pouze k lékaři. Váha spočívala v poměrně dost velké a těžké konstrukci a těžko by si jí někdo nastěhoval do svého domova. Navíc ještě byla vybavena i výsuvným metrem, takže se zároveň vážilo i měřilo. Až mnohem později se osobní váhy proměnily na přijatelnou podobu, která ve skutečnosti nezabírala skoro žádné místo, ale zase se musela správně upravit, aby rafička skutečně měřila od nuly. Tím jsme se ale velmi přiblížily k modernějšímu produktu a také se v této době staly součástí nejednoho domova. Dokonce i cenově byly dostupné pro každého.
váha se stupnicí

Vybíráme správnou váhu

Váha měla kdysi dávno svůj jasný úkol a cíl, byla zkrátka stvořena k tomu, aby vážila naši hmotnost. Ale dnešní doba ji posunula ještě o další kroky vpřed a již skutečně neslouží jen k tomu, aby nám prozradila, jak moc jsme přibrali nebo zhubli. Ona totiž v dnešní době dokáže mnohem více a díky ní si můžeme hlídat nejen svoji váhu, ale také další životně důležité hodnoty. Nejdůležitější bude si ujasnit, co vlastně od svého zboží očekáváme, abychom se příliš neunáhlili. Možná nám také nestačí pouhé vážení a chceme se dozvědět daleko víc. A ještě lépe, když se hodnoty dají někam zapsat a vyhodnotit. Proč ne, i takové osobní váhy existují.
váha 55
Pokud ale chceme správné zařízení, tak musíme vybrat správný typ, nosnost, přesnost, rozměry, případně jiné dodatečné funkce. Samozřejmě nesmíme zapomínat i na design, jelikož svojí váhu můžeme mít skutečně rádi, tak ať se nám hodí nejen do bytu, ale ať se nám i líbí.
1. – diagnostické váhy – mají svoje výhody i nevýhody. Nejsou moc vhodné pro lidi, kteří mají kardiostimulátor a kdo si je chce pořídit, tak musí počítat s vyšší cenovou relací. Nicméně jsou na měření velmi přesné a my získáme také rychlý přehled o všem, co potřebujeme vědět.
2. – váhy bez analytických funkcí – výhodou je daleko nižší pořizovací cena, okamžité změření a také nízká poruchovost. Nevýhodou je, že umí pouze zvážit naši hmotnost a ještě to její měření je pouze orientační.
Nejmodernějším výstřelkem je možnost propojení s chytrým telefonem. Díky propojení přes Bluetooth nebo Wi-Fi, je pak možné sledovat i historii vážení a také doporučení jak si udržet zdravou linii.