Vypravit se na letní dovolenou je pro mnohé dlouho očekávaným svátkem, díky kterému se alespoň na několik málo dní budou moci vymanit z otravného pracovního koloběhu a načerpat nové síly do dalšího fungování. Letní dovolená by tak proto měla být časem odpočinku, nikoliv časem, ve kterém budete muset pod stresem shánět chybějící pomůcky, bez kterých však dovolená u moře nebude tím pravým ořechovým. Co by vám tedy v zavazadle před odjezdem či odletem rozhodně nemělo chybět?

Mořské pobřeží

Prostředky k ochraně před sluncem

I v naší zemi teploty někdy dosahují skutečně vysokých hodnot a v parných podmínkách exotických zemí tomu jinak rozhodně nebude. Musíte si tedy s sebou přibalit kvalitní opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, protože jen tak se vyhnete neustále spálené pokožce. Zapomínat byste neměli ani na vhodně oblečení, ve kterém se nezpotíte a pokrývku hlavy, která vás před sluncem také dokáže ochránit. A pro ochranu očí vám nesmí chybět stylový doplněk v podobě kvalitních slunečních brýlí.

Plavky

Co by to bylo za letní dovolenou bez plavek? Pokud se chystáte odpočívat v přímé blízkosti moře, plavky by vám určitě neměly chybět, a možná s sebou k moři vemte rovnou i několik kousků tohoto oblečení. Mnoho místa vám v tašce totiž nezabere a na dovolené vám u moře skvěle poslouží a udělá z vás hvězdu celé pláže.

Žena na pláži

Nezbytně nutné věci

Ačkoliv tyto položky většina lidí pro jejich důležitost kontroluje hned několikrát, nebude nic špatného je pro jistotu ještě jednou připomenout. Při cestě do zvolené destinace by doma rozhodně neměly zůstat zapomenuté potřebné doklady a dokumenty, stejně jako dostatečný finanční obnos či zahraniční platební karta. Bez těchto věcí se totiž dovolená mnohdy neobejde a zkažený pobyt s rychlým a neočekávaným návratem za to přece rozhodně nikomu nemůže stát!