Testosteron je anabolický steroid, který je hlavním mužským pohlavním hormonem. Přirozenou cestou vzniká testosteron ve varlatech a v buňkách nadledvin. U mužů ovlivňuje spermie a vývoj sekundárních pohlavních znaků. Vliv má především v pubertě, kdy dochází k růstu varlat a penisu. Klesající hladina v organismu může mít spoustu negativních příznaků a může ohrožovat i mužské zdraví. Za zdraví, energii a plodnost muži vděčí právě testosteronu. Nejvíce ho najdeme v mužském těle okolo 25 let. Od 30 věku jeho hladina v těle může klesá, a to rychlostí přibližně 1 % ročně.

Příčiny, které vedou k nízké hladině, může být více. Například to může být kouření, onemocnění štítné žlázy, cukrovka, zvýšen cholesterol, stres, zvýšená konzumace alkoholu a vysoký krevní tlak. Tyto elementy lze však odbourat. Úbytek testosteronu patří přirozeně ke stárnutí. Nenechte se ale mýlit, tyto obtíže se zdaleka netýkají jen mužů. Ve starším věku. Potýkají se s nimi často i mladí muži.

Testosteron

Pokud máte pocit, že váš testosteron nedosahuje normální hladiny, můžete tak navštívit svého lékaře a pro potíže s ním probrat. Pokud chcete zjistit svou hladinu testosteronu, můžete požádat lékaře o krevní testy a jejich zaslání na odborné vyšetření. Ovšem pokud chcete toto vyšetření podstoupit, musíte si jej také zaplatit, jedná se o cenu několika stokorun.

Testosteron v ampuli

Zvýšení testosteronu Erectmax můžete podpořit silovým tréninkem a rychlým během. Čím více tréninku budete mít, tím více testosteronu se do organismu vyplaví. Není však dobré jít do úplného vyčerpání. Upravte svůj jídelníček s nižším obsahem sacharidů a vyšším obsahem tuku. Pokud možno snižte míru svého stresu. Produkci testosteronu také můžete doplnit chybějícími vitamíny a minerály. Je také možné podávat umělý testosteron, ale to přináší mnohá rizika. Proto se nedoporučuje ani lékař Vám ho nedoporučí, jen v případě, pokud je váš stav opravdu vážný. Nezahrávejte si se svým zdravím a nepodávejte si testosteron sami!