Již dávnou jsou pryč doby, kdy bylo k dispozici pouze pár určitých materiálů, ze kterých bylo možné vyrábět oděvy a další textilní výrobky. V současné době je výběr materiálů skutečně nepřeberný. K velice žádaným patří rovněž i látka nesoucí název minky. Jak ji lze využít a čím se vyznačuje?

Minky zná snad každý z nás, a to alespoň v souvislosti s dětským zbožím. Právě při výrobě textilních výrobků pro děti nachází tento materiál své uplatnění nejčastěji. Není divu, je příjemný na dotyk, hřejivý a k dostání je i v nejrůznějších pestrobarevných provedeních. Minky je látka snadná na údržbu i tvoření. Věřte, že jakmile ji vezmete jednou do ruky, již jiný materiál nebudete chtít.

Minky milují všichni

Minky si získá srdce dětí i dospělých

Jak již bylo zmíněno výše, minky se většinou využívá při tvorbě výrobků pro děti. Jedná o plyšovou látku, která je extrémně jemná. Vyznačujete se nejrůznějšími vytlačenými vzory, a to ať už se jedná například o srdíčka, puntíky či pruhy. Vzhledem k vytlačeným vzorů se nedoporučuje žehlit, jelikož by mohla svou strukturu ztratit. Pokud má tato látka požadovaný atest, je možné ji použít i na výrobky pro děti do 3 let.

Tento materiál si díky jemnosti zajisté zamilují děti i dospělí všech věkových kategorií. Minky se samozřejmě může kombinovat i s různými dalšími materiály, nejčastěji pak s bavlnou. V kombinaci se nejčastěji používá k výrobě nejrůznějších hnízdeček pro miminka či ložního prádla, dekoračních polštářků apod.

Minky pro miminka

Z minky lze ušít prakticky cokoliv

Jak již bylo zmíněno výše, minky je materiál ideální pro děti různých věkových kategorií. Kromě dekoračních a funkčních výrobků z něj je možné ušít samozřejmě i nejrůznější části oděvu. Osvědčil se například i na overaly, čepičky apod. Jelikož se jedná o pleteninu, může být látka ze začátku lehce nepoddajná, než si na ni zvyknete.