Možná je to podceňování, možná jen nedbalost člověka, který si nenechá majetek žádným způsobem pojistit a pak, až se něco semele, je z toho na mrtvici. Jenže to už většinou bývá pozdě bycha honit a spořivý člobrda, co ušetřil za pojistné je v loji.

peníze s kladívkem

Jako názorný příklad můžeme použít třeba nedávnou vichřici, nebo snad přesněji tornádo, které zasáhlo jih Moravy. Zde se pak řešilo několik škodních událostí, ale byli i takoví, kteří svou nemovitost pojištěnou neměli. A to byla jejich chyba.

Takový člověk má silně poškozenou střechu na baráku a neví co dál. Do bytu teče, a je třeba věc velmi rychle napravit, protože to bude ještě horší. Je třeba zabránit namoknutí zdiva a podlah. Jenže na všechno jsou potřeba peníze a pojišťovna nic nedá. Pochopitelně, kdo není jejich pojištěnec, nemůže také nic dostat. Takže dotyčný nemá, jak věc řešit. Minimálně o ní neví a hodlá dělat samé hlouposti. Jenže skokem pod vlak se nic nevyřeší, tím spíše, že řešení není zase tak složité, jak na první pohled vypadá. Lze si přece peníze na opravu půjčit a začít znovu, skoro od začátku.

bankovky

Nuže nyní, když na to dotyčný přišel, začíná jeho hledání a cestování po bankách českých, aby postupně človíček zjistil, že podmínky nejsou dobré, a i kdyby byly, našli mu záznam v registru dlužníků. A to je velká potíž v jakékoli bance, protože ta jej považuje právě kvůli zápisu v rejstříku za podvodníka nebo přinejmenším za neplatiče a takovým oni půjčku nedávají. Marně může člobrda dokazovat, že je v tom nevinně, nepomůže to.

Proto je však zde také americká hypotéka bez registru, kde se do nich tak nějak sice nahlíží, ale nenahlíží se na člověka jako na podvodníka jako jinde. I on může dostat peníze na účet, záznam nezáznam. A může ty peníze dostat hodně rychle. Při splnění podmínek klidně i týž den do večera. Jde hlavně o to, aby byl spokojen.