Víte, kdo byl Fibonacci? A jaká spojení přináší Fibonacci a trading neboli obchodování? Pojďme se podívat na toto zajímavé téma a trochu si o něm říci. Obchodování patří mezi velmi oblíbené činnosti, které se čím dál více rozšiřují. Než se podíváme na zoubek obchodování měli bychom si nejprve vysvětlit pojem Fibonacci. Musíme trochu sáhnout do historie, neboť se jedná o italského matematika, který žil ve 12 století a celým jménem byl Leonardo Pisano Fibonacci. A čím je tak významný pro obchodování? Fibonacci totiž vymyslel matematickou posloupnost, která se dá skvěle uplatnit v obchodování.

fibonacci

Proto se i po něm jedno takové obchodování jmenuje. Tato technika totiž patří mezi základní praktiky obchodování. A jak tato posloupnost vlastně funguje? Fabucciho posloupnost je zaměřená na součtu dvou čísel předešlých. Tedy si to představíme jako řadu 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 89 144 233 377 a tak dále. A pokračujeme dále. Některé z čísel této poloupnosti dávají rovnou i úroveň. Tu můžeme pochopit jako 13/21 je 0,618 a to je 61,8 %. A když finanční svět přišel na to, jak je tato posloupnost dokonalá začala se velmi hojně využívat pro obchodování a byla do mnoha platforem zanesená.

tranding

V jaké části obchodování využít Fibonacci posloupnost

Pokud bychom chtěli tuto posloupnost aplikovat mělo by to být v situacích kde se projevuje velmi silný hráč anebo při opakující se situaci v grafu obchodování. Je to tedy možné využívat na mnoha trzích i v různých časových pásmech. Je také hlavně vhodný pro začínající obchodníci, aby se naučili v tomto světě trochu pohybovat. Pokud Vás, ale zajímá mnoho více o Fibonacci trading je potřeba zabrousit na internet, kde najdete mnohem více informací a vychytávek, a hlavně vysvětlivek jak celé toto obchodování funguje. Určitě to chce čas si to vše prostudovat, abyste to poté mohli velmi úspěšně aplikovat při vašem obchodování.