Jistě víte, že automobil je stroj se spalovacím motorem, který musí být po celou dobu svého provozu mazán speciálním mazivem. Tohle mazivo se označuje jako motorový olej a je mimořádně důležité zajistit, aby váš automobil měl tohoto maziva dostatečné množství a vždy v co nejvyšší kvalitě.

motor

Pokud jste se rozhodli pořídit do svého vozu zcela nový olej motorový 10w 40, jistě hledáte, jaká značka je ta nejkvalitnější. Pokud máte jasno v tom, že právě tento typ oleje je pro váš automobil ten nejvhodnější, neváhejte se nechat informovat o značkách maziv, které máte k dispozici:

Shell – světová ropná společnost, kvalitní mazivo za přijatelné ceny
Castrol – takřka nejoblíbenější výrobce motorových maziv
Gulf – americká značka s bohatou historií
Statoil – norská společnost založená roku 1972
Mabanol – prémiová maziva německé výroby
Fuchs – výroby maziv pro nejrůznější oblasti

Tyto značky jsou velmi známé a v oblasti motorových olejů patří ke špičce. Právě proto si můžete od jakékoliv této značky vybrat, a to vždy se stoprocentní jistotou, že pro svůj automobil uděláte to nejlepší. Přeci jenom je důležité, aby váš automobil byl mazán co nejkvalitnějším olejem, což se v tomto případě obávat rozhodně nemusíte. Důležité však je vybrat správný typ, neboť stačí jiná viskozita a rázem se váš automobil bude chovat o něco jinak, než jste zvyklí.

příslušenství

Mějte proto stále na paměti, že pokud jde o výběr maziva, měli byste to vždy konzultovat se specialistou, například vaším známým automechanikem. Ten vám řekne, zdali daná značka a váš automobil se k sobě hodí, popřípadě vám upřesní, jaký typ maziva je pro váš automobil vzhledem k jeho provozním podmínkám ten nejlepší. Jakmile si dáte při výběru záležet, nemůže se stát, že byste byli s výběrem, jakkoliv nespokojeni, respektive nešťastni z pohledu svého vozu.