Stěhování je velký krok v životě. A je třeba si ho taktéž opravdu dobře zorganizovat. Vždy budete čelit náhodným problémům, ale díky organizaci se nebudou zdát tak závažné, než si je představujete. Stačí vědět s čím začít, a jak postupovat při základech, zbytek je již na vás.
            Rozhodně velkou součást tvoří balení věcí. Musíte si rozvrhnout, co všechno potřebujete a chcete. Nejprve si změřte, kolik krabic a tašek se vám vejde do auta, ve kterém budete věci převážet, a poté si dejte dostatečný počet stranou. Vezměte počet, který se vám vejde na jeden odvoz, a sem si vložte všechny důležité věci, bez kterých se neobejdete v bytě. Samozřejmě si na to minimálně týden předtím vytvořte seznam. Opravdu přemýšlejte, co je pro vás první dny důležité, uspořádejte si je do krabic dle místností a funkcí.
Stěhující muži
            Pokud se stěhujete do prázdného bytu a vše, myšleno tím stěny a podlaha, je hotové, rozhodně musíte koupit nábytek. Mezi první patří postel, protože musíte někde spát. A pravděpodobně prvních pár poliček, aby se vám věci neválely v krabici a vy měli vše uspořádané a ne na hromadě. Většinou jsou linky již hotové, ale samozřejmě pokud ne, kuchyň je stejně důležitá. A hned po ní i pračka, protože je třeba zachovávat čistotu. Až poté můžete dokupovat sedací soupravy, poličky, skříně a podobně. V prvních dnech je ale nutnost rychle získat základy.
            Pokud už budete v bytě přespávat, neměli byste zapomenout na internet. Wi-Fi router pro někoho nemusí znít tak důležitě, ale jak si vše potřebné vyhledáte, jak se zabavíte v prázdném pokoji a jak vše naplánujete? To je třeba promyslet, proto nejlépe uděláte, když si ho tam rovnou připojíte.
stěhování na kole
            Mezi důležité věci, které zabalíte, musí patřit oblečení, hygienické potřeby a nádobí. S tímhle si vystačíte, a poté už jen nabalujete. Pokud máte pračku, musíte mít prací gel a co prát. Do kuchyně je třeba umístit nádobí, abyste se alespoň najedli a měli kde jídlo uvařit. Hygienické potřeby jsou snad samozřejmostí. Nezapomínejte poté i na takové potřeby, na které si běžně nevzpomenete. Vysavač, koště, kýble a podobně nejsou samozřejmostí v prázdném bytě. Vše je třeba dokoupit.