Není pochyb o tom, že YouTube je jednou z nejnavštěvovanějších internetových stránek. A nikoliv bezdůvodně. Najdeme zde spoustu videí na jakékoliv téma, které nás jen napadne.

Mnozí jej pak využívají k poslouchání písniček zadarmo. A není divu, koneckonců zde najdeme hudební klipy i otextované písně, a to kterékoliv, které nás napadnou. Navíc si i můžeme jejich přehrávání seřadit tak, jak nám to vyhovuje.

youtube3

Každopádně není divu, že mnozí lidé přemýšlejí, že by si pomocí YouTube stáhli písničky zadarmo. Je to ale možné? Přeci jen, zde jsou uveřejněny video soubory, nikoliv pouze zvukové. Můžeme z nich tedy získat čistou písničku?

Ano, možné to je. A existuje hned několik možností. Například můžeme do vyhledávače zadat heslo „download mp3 Youtube“, což nám najde programy, které dokážou z daného videa vybrat a stáhnout pouze zvukový soubor, a to ve formátu mp3. To je koneckonců nejběžnější a v současnosti asi nejlepší zvukový formát.

Je však potřeba poznamenat, že takovýchto programů není zrovna mnoho, a zdaleka ne všechny jsou kvalitní. Je tedy potřeba pečlivě vybírat. Avšak zdaleka ne každý má čas či chuť se probírat hodnoceními a recenzemi, aby našel ten správný.

youtube1

Je tedy možné využít jiný způsob – jednoduše si stáhnout celé video, a z něj posléze pomocí speciálního programu extrahovat zvuk. To je pro mnoho lidí jednodušší, neboť programů pro stahování videí z YouTube je mnoho, stejně tak i pro jejich úpravu.

Zde je samozřejmě potřeba počítat s tím, že celý proces bude trvat déle, a bude od nás vyžadovat přeci jen poněkud větší znalosti práce s počítačem. Je totiž sice pravda, že v současnosti je většina programů dělána intuitivně, určité znalosti jsou však potřeba. Především proto, že naprostá většina z nich je v angličtině, kterou u nás ne všichni ovládají.

Nakonec záleží na vás, jak se rozhodnete. Důležité však je, abyste našli takové řešení, které vám bude co nejvíce vyhovovat. Jen tak budete spokojeni.