Soukromým podnikatelům se někdy také nedaří. Jakkoliv jsme si po listopadu 1989 zpočátku mysleli, že je soukromé podnikání bez výjimky zlatý důl, už dávno jsme vesměs prozřeli a pochopili, že ne vždy je tomu skutečně tak. Zatímco se někteří soukromníci mají dobře, jiným přinejmenším čas od času pšenka nekvete a tito se tudíž musí potýkat i s finančními problémy, jež jim klidně mohou přerůst přes hlavu.

Jenže stejně jako všichni ostatní nemohou žít ani podnikatelé v bídě, finančně na nule nebo dokonce v mínusu. A když se jim po ekonomické stránce nedaří, není zbytí a je nutno hledat způsoby, jak z toho vybřednout.

cizí peníze

Někdy se to spraví nějakým neotřelým podnikatelským počinem, který může třeba i v mžiku přinést tučný zisk. Ale to je spíše utopie než realita. Daleko pravděpodobnější je to, že se někomu z podnikatelů nepodaří problémy vlastními silami zvládnout, a tento je pak odsouzen ke strádání. Pokud neobjeví podnikatelskou půjčku, již by bylo možné získat, investovat ji a díky tomu nastartovat změny vedoucí k lepší budoucnosti.

Takovou půjčkou je často podnikatelská hypotéka, nabízená nebankovní společností. Tento finanční produkt má totiž ve srovnání s jinými podnikatelskými půjčkami jednu nespornou přednost. A sice tu, že se tato půjčka nabízí všem, kdo mají na splátky a kdo se mohou za takové splácení zaručit zástavou své nemovitosti.

pomačkané peníze

Jak jistě uznáte, dá se toto splnit docela snadno. Protože podnikatelé obvykle nějaký ten nemovitý majetek mají a ona zástava tak pro ně není problém. Je to daleko jednodušší, než se pokusit prorazit v bance, kde se vyžadují vysoké příjmy, dobře vypadající daňová přiznání, čisté registry dlužníků a podobné podmínky, jež jsou pro soukromníky v nesnázích vesměs nedosažitelné a nesplnitelné.

A tak si podnikatelé takovou hypotéku berou. A díky ní zvládají těžké časy, po nichž obvykle přichází lepší budoucnost.