Člověk se občas dostane do situace, kdy potřebuje odborníka k léčbě své duše. Mohou se začít projevovat traumata z dětství, nepříjemné pocity a emoce, jimž nedovede sám čelit, depresivní stavy či dokonce panické ataky a úzkosti. Tyto stavy jsou spjaty s životem samým a vyvolat je mohou fobie všeho druhu, závislosti a zlozvyky, vztahové problémy, různé druhy tělesné bolesti, aj.

Jednou z metod, jak lze tyto nepříjemné emocionální stavy a pocity překonat, je hlubinná regresní terapie, zkráceně jen regrese. Jedná se o alternativní formu psychoanalýzy, která pracuje s podvědomím. Pomocí různých technik lze podvědomí „otevřít“ a účinně je „vyčistit“. A to v některých případech i natrvalo. Nejúčinněji metoda regrese funguje u psychosomatických onemocnění, u skrytých zdrojů bolesti a u nechtěných vzorců chování.

face-622904_960_720

Druhy hlubinné regresní terapie

  • hluboká hypnóza
  • při naprostém vědomí – hlubinná abreaktivní psychoterapie

Terapeut používá oba druhy regrese individuálně, podle typu klienta a jeho potíží. Prvním krokem k jejich odstranění je však ochota a vůle klienta se svých problémů skutečně zbavit. Pak už je napůl vyhráno…

psychology-3563065_960_720

Traumata různého druhu prožívá každý z nás. Jejich dopad však nikam nevymizí, hromadí se v nás a jednoho dne už to prostě neuneseme. Pak je důležité zmobilizovat poslední síly k tomu, abychom vyhledali odbornou pomoc. A využít ji můžete na psychoterapie Praha 4 Hlubinna-regresni-terapie.cz. Terapeut Petr Charvát díky svým znalostem a zkušenostem provádí převážnou většinu sezení úspěšně. Záleží to však i na míře hypnobility a sugestibility klienta, neboť často mají současné nežádoucí psychické a psychosomatické stavy své kořeny až v „minulých životech“.

Regresní terapie není vhodná pro osoby, podléhající alkoholu, omamným látkám a užívajícím antidepresiva (zde se doporučuje porada s lékařem), dále těhotné ženy a osoby se srdeční insuficiencí.