Klasické vyvolávání fotografií nahradily fotografie digitální, ale i ty ukládáme v našem počítači nebo na disku. Dnes své fotografie můžeme mít na očích stále pomocí digitálního fotorámečku. Fotorámeček nám nahradí klasický rámeček tím, že nám ukáže nejen jednu fotografii, ale postupně celé soubory fotografií. Můžeme jej používat stejně jako tablet a listovat v něm, nebo ho spustíme a automaticky každou fotografii ukáže na námi naprogramovanou dobu.
kytičkový rám
Většina fotorámečků je vybavena paměťovou čtečkou nebo připojením USB Host, kterým se můžeme napojit na jakékoliv USB zařízení. Některé mají svou vlastní paměť, ale moc fotografií se na ni nevejde. Velikost fotorámečku vybereme podle místa, kde bude stát nebo viset. Ovládat jej můžeme i pomocí dálkového ovládání. To využijeme pro více diváků najednou.

Jako zdroj energie mu sloužísíťový adaptér nebo vestavěný akumulátor. Pro naše pohodlí při prohlížení je vhodnější s akumulátorem bez obtěžujícího kabelu. Akumulátor vydrží bez nabití několik hodin podle velikosti displeje. Rámeček se síťovým adaptérem umístíme blízko zásuvky.
Ovládací tlačítkanajdeme na druhé straně fotorámečku. Kromě vybírání obrázků si jimi můžeme nastavit časový interval střídání obrázků, zapnutí a vypnutí, upravit jas nebo kontrast.

Doplňkové funkce: automatické otáčení fotografií na výšku nebo na délku, korekce červených očí, kalendář, hodiny a budík. Dále možnost přehrávání videa nebo možnost integrovaného přijímače. Fotorámeček s reproduktory nám během promítání fotografií bude přehrávat hudbu.
kytka na albu
Pokud bychom takový rámeček chtělidarovat, měl by mít obdarovaný vztah k elektronice. Pokud jej v dobrém úmyslu darujeme babičce, aby se podívala na fotografie vnoučat a pochlubila se jimi sousedce, nejprve si ověříme, jestli by tento vynález uměla obsluhovat. Jinak se může stát, že rámeček bude stále vypnutý.