Snili jste někdy o životě financovaného z úspěšné video tvorby? Máte vlastní kanál a toužíte po větší sledovanosti? Pak je následujících 5 tipů právě pro vás.
youtube v mobilu
1.       Pravidelná videa
Jedni z nejúspěšnějších, jako je PewDiePie (v současné době největší kanál na YouTube) zveřejňují nová videa každý den, nebo dokonce dvakrát denně.
Zvykněte si pravidelně zveřejňovat nová videa. Můžete začít alespoň s jedním týdně. Bez dostatečného množství obsahu se však váš kanál nikdy nezviditelní.
2.       Kvalita videí
Publikujte pouze obsah s dostatečnou kvalitou. To jsou videa, které jsou zaznamenány dobrou kamerou/fotoaparátem, s dobrým pozadím a podobně.
Kvalita videa má obrovský význam. Pokud váš obsah nevypadá profesionálně, žádný divák vás jednoduše nebude brát vážně. To je zvláště důležité, pokud kanál používáte pro obchodní účely.
3.       Klíčová slova
Abyste byli častěji ve výsledcích v příslušném vyhledávači (a u toho správného osazenstva), budete se  muset naučit umně využívat keywords.
Optimalizace obsahu na Youtube pro vyhledávání je stejně důležitá jako u  článku na blogu. Musíte jednat s úmyslem, vědět na koho cílíte.
4.       Popisky pod videem
Používejte standartní metody SEO (search engine optimalization). Před zveřejněním videa se ujistěte, že jsou všechna potřebná pole správně vyplněna a zaměřena na cílená klíčová slova. Keywords vkládejte do titulků, do popisků i tagů.
Důležité informace nechte nad odkazem „Zobrazit více“. Tak uživatelé nemusí provádět další operaci, aby viděli potřebné informace.
5.       Interakce s ostatními youtubery
Vyhledejte kanály na YouTube, které jsou aktivní, mají kvalitní videa. Měli by to být uživatelé, kterým můžete něco nabídnout na oplátku. Nebojte se však oslovit i „větší ryby“.
filmový producent
Následně zašlete soukromou zprávu, komentujte pod videem. Pokud se shodnete na smysluplné spolupráci, je ideální natočit společné video. Tímto způsobem se navzájem zviditelníte – vaše sledovanost může následně při „výměně“ odběratelů raketově vzrůst.