Odborníci, kteří se zabývají sociologickými průzkumy, se shodují na tom, že nuda je v podstatě projevem nedostatečného sebevědomí. Takoví lidé se nedokážou sami zabavit a vyhledávají nějaké externí zdroje, co by jim poskytly potěšení. Spokojenost se svým vlastním životem totiž vyvěrá zevnitř, každý člověk by měl mít dostatek vlastních schopností vést svůj život tak, aby jej uspokojoval.
To je však pouhá teorie a všichni dobře víme, že každý z nás alespoň jednou v životě takové okamžiky prožil. V tu chvíli pak skutečně hledáme ten správný motiv, co nás chytne, a konečně se na našich tvářích objeví úsměv.
holčička v trávě

Cvičení

Fyzický pohyb lze doporučit každému zdravému jedinci, co jej nuda zasáhne. Jako prvotní impuls působí dokonale. Uvolní se hormony štěstí endorfiny a pak už půjde všechno samo. Pohyb může být jakýkoli, co vám zrovna sedne, nelistujte v odborných článcích a nehledejte inspiraci mimo sebe, běžte třeba na procházku, sedněte na kolo, obujte kolečkové brusle, uchopte do rukou basketbalový nebo volejbalový míč, tenisovou raketu – co vás napadne jako první impuls, to bývá většinou nejúčinnější.
pták na triku

Úklid

Jestliže alespoň trochu rádi uklízíte, vězte, že endorfiny se vyplaví i u takovéto „zábavy“. Navíc pocit čistoty, věcí na svých místech a přehledu vám dodá energii. Dopřejte si tuto relaxaci a skončete s chaosem kolem vás, který je také jednou z příčin nudy a otravných myšlenek. Lidé, kteří pravidelně uklízí, žijí také šťastnějším životem, než ti, co tvrdí, že inteligent přece zvládne chaos, a že pořádek je jen pro hlupáky.

Přátelé

Nezapomínejte na kamarády, ti mívají kolikrát dobré nápady a dokážou z vás nudu střepat velice rychle. Stačí mailový kontakt, telefonní hovor, nebo esemeska a máte vystaráno. Dobré je svěřit se ihned, dát najevo, že se nudíte, a že byste byli rádi, kdyby vás pomohli zabavit, funguje to spolehlivě a rozhodně mnohem lépe, než své splíny skrývat.