Využít služeb půjčoven sportovní potřeb, v našem případě půjčovny lyží napadlo určitě každého, kdo rád lyžuje, ale z nějakých důvodů pro svůj koníček nemá tolik času, aby se mu vyplatilo pořídit si vybavení své vlastní. Navíc půjčovny mají pro nás nespornou výhodu vtom, že vždy lyžujeme na perfektně servisovaných lyžích se seřízeným vázáním.
sedačková lanovka
Službu půjčovny lyží určitě využijeme i v případě, kdy například vypravujeme dítě na lyžařský kurs, nebo si chceme vypůjčit sportovní nářadí jiného charakteru. Půjčovny totiž nepůjčují striktně jen sjezdové lyže. Můžete si zde zapůjčit třeba snowboard, běžky, skialpinistické speciály, nebo přímo specializované lyže pro freeridding. Samozřejmě si půjčíte vybavení kompletní, tedy včetně obuvi, přileb, chráničů až po lavinové sety (lavinové sondy, lopatky, včetně elektronických vyhledávačů). Zkrátka každý sportovec si zde přijde na své.
U sjezdových lyží, snowboardů či skialpinistického vybavení vám většina půjčoven nabídne i několik variant úrovně kvality zboží. Od úplných novinek trhu posledního roku, přes standardně lehce opotřebovaný materiál až po nejlevnější, „výběhové“ lyže. Nikdy se nemusíte bát, že by i ten nejlevnější typ měl nějak ochuzené využití ze strany bezpečnosti při jeho používání.
Všechny druhy sportovního materiálu dobrá půjčovna udržuje a servisuje tak, aby zákazník obdržel jen kvalitní materiál. Veškerý svůj sortiment udržuje v naprostém pořádku. Případné poškození vyspravuje na speciálních strojích. Při samotném půjčování lyží je zákazník podroben menšímu výslechu, kdy se zjišťují jeho lyžařské schopnosti, fyzická kondice. Je mu také měřená šířka Tibie (hlavice holenní kosti pod kolenem, která je součástí kolenního kloubu). Na základě těchto informací pak servisman seřídí vypínací síly bezpečnostního vázání.
prostor na lyžování
Při půjčování lyží si nezapomeňte zapůjčit i kvalitní přilbu a také doporučují chránič páteře. Nikdy nevíte, co se může na sjezdovce přihodit. Srážka s druhým lyžařem či snowboardistou se tak může obejít bez vážných komplikací.