Možná se chystáte vyrazit na svou první zahraniční dovolenou a přemýšlíte nad tím, jakou destinaci zvolit, abyste byli maximálně spokojeni – jak s cenou, tak s kvalitou celého pobytu. Každý zkušený cestovatel vám v takovém případě nemůže doporučit nic jiného, než dovolenou v Chorvatsku. Cesty na Jadran jsou už mezi Čechy natolik oblíbené, že pokud Chorvatsko navštívíte, tak si tam budete připadat tak trochu jako doma, neboť je více než jisté, že v blízkosti svého lehátka na pláži uslyšíte češtinu velice často.
stromy na pobřeží
Takže nejen, že zde narazíte na své krajany, kteří vám v případě potřeby mohou poradit anebo pomoci, ale také jde i o to, že v Chorvatsku se vždy snadno domluvíte. Chorvatština patří stejně jako čeština mezi slovanské jazyky, a tak Chorvatům dobře porozumíte. Nehrozí vám tak žádné problémy při ubytování, při nakupování anebo třeba v případě, kdy budete na pobřeží cestovat. Zároveň vás jistě potěší i to, jak je zde levně, alespoň v poměru k cenám, které v zahraničí běžně panují. Nebudete se tak muset zdráhat najíst se v restauraci anebo si alespoň koupit zmrzlinu či jiné dobroty. A to se hodí tím spíše, když na dovolenou vyrážíte společně se svými dětmi. Ubytovat se můžete jak v hotelu, tak v apartmánu anebo ve studiu či ve vlastním stanu. Ubytování je zde snadno dostupné a ceny jsou příznivé. Klidně tak můžete shánět nocleh až poté, co dorazíte na místo.
A jak je možné do Chorvatska dojet?
západ slunce nad mořem
Záleží jen na vás, jaký způsob cestování preferujete. Z běžných druhů dopravy máte na výběr jak vlak, tak letadlo, cestování vlastním automobilem, a samozřejmě i autobusem. Právě vyrazit do Chorvatska autobusem je maximálně příznivé z hlediska poměru komfortu a ceny, protože zde můžete dojet rychle a pohodlně plně klimatizovaným autobusem s polohovatelnými sedadly a toaletou na palubě. Nastoupíte v Praze a vystoupíte až na místě v kterémkoli letovisku v jižní Dalmácii.