Každý bazén vyžaduje hodně péče a údržbu za pomocí správných přípravků. Základem úspěchu je samozřejmě dokonale čistá bazénová voda. O bazénovou vodu se musíte starat především a využívat k tomu všechny dostupné prostředky. Základním přípravkem pro dokonalou péči o Váš bazén jsou chlorové tablety, které jsou pomalu rozpustné a tím pádem se z nich uvolňuje jejich účinná složka postupně po delší dobu a o vodu ve Vašem bazénu je proto postaráno po několik dnů.

jednodílné plavky

Jak jste již jistě pochopili, chlorové tablety jsou vlastně čistý chlorid sodný stlačený za vysokých tlaků do tvaru tablety, která se nedrolí a je kompaktní a umožňuje tak i přesné dávkování. Tento přípravek je velmi vhodný hlavně pro menší domácí bazény či vířivky. Samozřejmě, že nemůžete tohoto pomocníka jen tak vhodit do vody, protože by se pak rozpouštěl lokálně na jednom místě a jeho účinky by se nedostaly do celého obsahu vody a navíc by se mohlo poškodit dno bazénu. Proto je dobré si pořídit také dávkovač nebo plovák, do kterého tento přípravek vložíte.

Chlorové tablety jsou k dostání v mnoha různých variantách. Můžete si pořídit pouze jednosložkové přípravky jak pomalu rozpustné, tak i rychle rozpustné, ale také jsou dnes k dostání druhy, které jsou vícesložkové a mohou Vám nahradit i několik dalších přípravků pro ošetření bazénové vody.

vodní tapeta

Jak jistě víte, pouze dezinfekce vody nestačí, je důležité také udržovat PH vody ve správných výškách, používat algicid a zabránit tak růstu řas a tak bychom mohli pokračovat stále dál. Prostě a jednoduše ke chlorovým tabletám musíte pořídit ještě spoustu dalších přípravků pro údržbu bazénové vody.

Ale pokud se rozhodne pro vícesložkové přípravky 3v1 nebo dokonce 5v1, tak už další přípravky bazénové chemie nebudete potřebovat. Rozhodnutí je jen na Vás. U nás najdete všechny potřebné přípravky pro péči o Váš bazén na jednom místě.