http://www.region-ceskesvycarsko.cz/ubytovani/chaty-apartmany/pohodove-apartmany/ d>

Náš život se většinou houpe ve vlnách. Osud zařídí, že někdy je dobře a někdy je hůř. Jde jen o to, přežít ty horší časy, počkat si a pak si užívat si ty dobré, které určitě přijdou. Jste mladí, potřebujete vlastní bydlení, tak si vezmete hypotéku. Byt koupíte a zařídíte si hon podle svých představ. Hypotéku v pohodě splácíte, protože žádné další výdaje v podstatě nemáte.

hypotéka důlm

Jenže přijde vlna a nastane to „hůř“. Může to začít nějakou maličkostí, třeba dlouhodobá nemocenská, po ní může následovat vyhazov z práce a do toho je žena těhotná a odejde na mateřskou dovolenou, která, přiznejme si, je hodně velkým zásahem do rodinného rozpočtu. Peníze chvíli vydrží, ale postupně se úspory ztenčují a je třeba situaci řešit dřív, než začnou chodit obsílky. Jedním z možností je nechat si hypotéku přefinancovat. Protáhnout si dobu splácení a tím pádem dojde ke snížení splátek.

hypotéka

Vždy se dá na nějakou dobu se uskrovnit a přežít chudší období, ale není důvod v takovéto situaci setrvávat dlouho. Nelitujte času a zjistěte si všechny možnosti, jak se dostat opět na vyrovnaný rodinný rozpočet. Nespoléhejte se jen na bankovní ústavy, ale i na nebankovní společnosti, které s vámi půjdou do většího rizika a nabídnou vám půjčky nebo hypotéky, i když nemáte vysoké příjmy a máte třeba už i nějaké ty vroubky v registru dlužníků. Není příjemné dostat se do finančních problémů, ale každý problém má řešení. Nechte si poradit od odborníků, kteří rozeberou vaši konkrétní situaci a navrhne vám produkt přímo na míru. Čekejte, že budou upřímní a nebudou vám lhát, pokud je vaše situace opravdu kritická, ale vy jste určitě rozumní a nenecháte zajít situaci tak daleko. Po nepříznivém období se vlna opět vyhoupne do té lepší části a vy budete pohodově splácet a užívat si života. Refinancování hypotéky vám s tím může rozhodně pomoci.