Zhubnout není nikdy na škodu, zvláště trpíte-li velkou nadváhou. Může se to někdy zdát jako nerealistický úkol, ale věřte, že ubrat radikálně na váze lze.

Ubrat na váze může s trochou snahy každý

Obezita neřádí pouze v USA, ale začíná se stávat standardem i v našich zeměpisných šířkách. Stačí se někdy podívat kolem sebe. Hlavně v letních měsících, kdy lidé chodí pouze lehce oblečení, je vidět, že co se nadváhy týče, není to u nás vůbec dobré. Mírná nadváha není sice kdovíjak skvělá, ale ani není příliš škodlivá. Obezita však může s člověk pořádně zamávat. Sice ne hned, ale s postupem času si můžete vypěstovat díky nadměrnému množství tuků v těle docela dost civilizačních chorob, které dokáží efektivně likvidovat jak vaši tělesnou schránku, tak i psychiku.

Asijská kuchyně

A neřiďte se pouze vlastní hmotností, i když ta vám řekne mnohé. Daleko směrodatnější je ale index BMI, který se dá spočítat pomocí trojčlenky. Stačí jen dodat hmotnost, výšku postavy a věk. V případě, že vám matematika příliš mnoho neříká, klidně můžete vyzkoušet některou z mnoha BMI kalkulaček, které se na internetu nacházejí. V případě, že vám vyjde až příliš vysoké číslo, určitě byste měli alespoň uvažovat na hubnoucí kůrou. Rozhodně vám to neuškodí.

Ze všeho nejdříve je dobré říci, kolik přesně chcete zhubnout. Není dobré si dávat příliš velké cíle. Jednak to dlouho trvá, jednak se vám to pravděpodobně nepodaří, a potom budete demotivováni. Ideální je pustit se do hubnutí s tím, že shodíte cca 10 kg. Není to moc a není to ani málo. Abyste se zbavili přebytečného nákladu v podobě tělesného tuku, budete potřebovat změnit své stravovací návyky. To znamená nejíst nic tučného, sladkého a na slané potraviny byste se rovněž měli vykašlat.

Jablko

K lepšímu jídelníčku byste zároveň měli přidat i nějaké to sportování. Když nebudete vyloženě posilovat, je vcelku jedno, jak se budete hýbat. Důležité je, aby se jednalo o pohyb pravidelný, který je dobré vykonávat alespoň třikrát do týdne, ale spíše častěji. Díky tomu budete mít nejen lepší kondici, ale daleko lépe budete likvidovat i své tukové zásoby.