Začali jste nedávno podnikat a nemáte ještě tak vybudovaný proces doručování? Máte problémy s doručováním a nevíte, jak celý ten proces urychlit? Máte občas pocit, že zmeškáte nebo že nesázíte na ty nejlepší služby?

Přesně proto jsme tu pro vás, abychom vás navedli na tu správnou cestu, po které se nemusíte jako začínající podnikatel bát jít.

courier-2957629_640

  1. Efektivní systém expedice

Udělejte si systém, a pakliže je vás více, rozdělte pevně to, co bude dělat ten či onen. Nebojte se samozřejmě vystoupit a v případě potřeby zajistit i něco z činností toho druhého, přeci jen se snažíte, aby to šlapalo, ne abyste si tady dělali pány. Pakliže ale chcete mít jasno a organizovanost a pořádek, musíte si stanovit nějaké opěrné body, automatizace. Ideální je mít na to systém, který vám hned řekne, kde co a jak. Možná by bylo dobré dělat si evidenci i na telefonu, abyste tak mohli upravovat v reálném čase.

freight-17666_640

  1. Doručovatelská služba

Vybírejte si tu nejlevnější a nejkvalitnější, dívejte se a porovnejte jednotlivé podmínky doručování, abyste si tak mohli udělat obrázek o tom, co je pro váš byznys to nejlepší. Celá řada lidí volí Zásilkovnu, protože si mohou balík vyzvednout po celém městě či okolí, zároveň je ale fajn mít i doručení zajištěno přímo k domu pomocí nějaké kurýrní služby. Vždycky můžete vsadit na Českou poštu, která je stálicí a mnohdy poskytuje služby pro vyzvednutí balíku i na odlehlé lokality.

  1. Ochrana zboží

Nebojte se zboží pořádně omotat, ideálně mu dejte pořádný kabát, ve kterém se mu nic nestane. Bublinková fólie může být právě ideálním řešením pro všechny problémy, které vznikají při doručování, ať už je to nesprávné zacházení s balíkem či nešetrné nakládání či vykládání z auta. Takhle alespoň zaručíte, že je vaše zboží v naprostém pořádku.

  1. Umožněte i odběr na místě

Ulehčí se vám mnohdy práce, pokud umožníte lidem, že si mohou zboží sami vyzvednout na pobočce nebo na nějaké prodejně. Nemusíte utrácet za doručení, zboží bude levnější a celá řada lidí si pro to i sama ráda dojde.