Je pravda, že v dnešní době neseženete pouze kapsičky ovocné, ale dokonce už i zeleninové. Sice nejsou rozšířené v takové míře, ale ti, kteří si je zakoupí, jsou s nimi maximálně spokojeni. Produkty často bývají určené dětem. Jak to s nimi ale je? Můžeme očekávat, že se dočkáme té nejlepší kvality?
suroviny na salát

Zeleninové kapsičky dokáží nabídnout rozmanité druhy zeleniny. Je možné si vybrat od jednoho druhu zeliny a to až po samotný mix různých zelenin. Nejčastěji jsou upraveny v praktickém balení tak, aby se konzumovali tou nejsnazší cestou. Jestli je něco, co by nám měly zajistit, pak je to přísun vitamínů a minerálů a to bez jakékoliv nutnosti zeleninu nějak připravovat a hlavně vařit.

Jsou věci, na které byste si rozhodně měli při nákupu dávat pozor. Je potřeba, abyste si při nákupu četli složení daného výrobku. Ve složení totiž zjistíte, co přesně daný produkt obsahuje. Je potřeba sledovat, zda je ve výrobku cukr, nebo jestli v něm náhodou nejsou ještě další sladidla, konzervanty nebo chemické stabilizátory. Ve většině případů opravdu nenajdete 100% zeleninovou kapsičku. Je tedy potřeba soustředit se hlavně na obsah zeleniny. Ideální obsah je okolo 80%. Sledujte, zda v něm nejsou nějaká zbytečná barviva. Důležité je také sledovat obsah vody. Není špatné sledovat ani výrobce. Nejvíce kvalitní jsou určitě kapsičky z Německa nebo Rakouska.
zeleninový truhlík

Co se týká ceny, počítejte s tím, že si určitě připlatíte, pokud se jedná opravdu o kvalitní výrobek. Většinou stojí jedna kapsička okolo 50,-. Záleží ale také na prodejci. Není určitě od věci kupovat výhodná balení, která obchody nabízejí v různých akcích, kdy je možné koupit více za méně. Našli byste i ceny kolem 20,-, ale u těchto zeleninových kapsiček je potřeba se zamyslet, jestli opravdu chcete využít levnější varianty, kde nemusí být tolik zeleniny. Obzvlášť v případě, pokud se jedná o doplněk pro dítě.

Ne nadarmo se říká, že je pestrá a vyvážená strava důležitou součástí našeho života.