Ne nadarmo se říká, že je Paříž skvostná a hlavně úchvatná. Kromě toho je také šarmantní a více než elegantní. Tuto metropoli může každý z nás navštívit několikrát a stále s pocitem, jako by to bylo vlastně úplně poprvé. Paříž je město, které nikdy nespí. Takový pobyt si lze vychutnat po dobu několika dnů ale i týdnů.
Do města je možno využít jakýkoliv způsoby dopravy. Může se jednat o autobus, vlak nebo dokonce letadlo.
silnice pod eiffelovou věží
Létají zde nízkonákladové letecké společnosti ale i České aerolinky. Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete. Tím nejdůležitějším není ale volba společnosti, ale hlavně výběr letu s vaší cílovou destinací. Nejideálnějším řešením je zvolit směr letiště Charles de Gaulle, jelikož je odtud velmi snadná cesta do okolí a samotného centra. Letiště Orla také není k zahození, ale potkají vás nepříjemné přestupy, které mnoho z nás nemá rádo. Pokud se rozhodnete pro letiště Beauvais, pak věřte, že se setkáte s nejdražším a nejdelším spojením směr centrum vůbec.
eiffelova věž
Nejlepším a nejpohodlnějším způsobem cestovaní je v samotné Paříži metro. Nemusíte se ničeho bát, jelikož vše je velmi pečlivě a hlavně přehledně značeno, takže nelze zabloudit nebo se splést. Metro je navíc dlouholetou tradicí. Jestliže patříte mezi milovníky hudby, pak jí uslyšíte opravdu všude. V celé stanici ale i soupravě metra. Díky hudebníkům je vytvořena ojedinělá atmosféra, kterou nikde jinde na světě nezažijete.
Pokud byste chtěli cestovat do vzdálenějších částí, můžete využít příměstské vlaky, které mají označení RER. Paříž má navíc 5 linek, které jsou označeny písmeny A – E.
pohled z eiffelovy věže
Právě v Paříži nenaleznete pouze velkou spoustu historických památek, ale také všelijaké uličky, zákoutí, budovy, ale hlavě butiky, obchody či stánky. Paříž není pouze o Eiffelové věži, kterou se může město rozhodně chlubit.
Určitě neváhejte a do Paříže alespoň jednou zavítejte. Uvidíte, že nebudete ničeho litovat. Ba právě naopak.