Už vás nebaví práce na plný úvazek a rádi byste pracovali samostatně a bez toho, aniž by vám někdo něco diktoval? Můžete zkusit třeba podnikat.

Chcete zkusit podnikat? Jaké máte možnosti a proč byste do toho měli jít?

Přemýšlíte o své práci a nejste v ní spokojení? To sice není dnes už většina lidí, ale ne každý má odvahu s tím něco udělat. Přitom podnikání je skvělý způsob, jak si vydělat ještě více peněz, než doposud a navíc vás to osamostatní. Možná už vás napadlo, že byste to s podnikáním mohli zkusit, ale stále jste se úplně nerozhodli. Proč by to tedy měl být vlastně dobrý nápad a jak začít podnikat? Znáte všechny výhody podnikání? Možná vás přesvědčí všechna pozitiva a stanete se konečně nezávislými.

práce ve firmě

Má podnikání své výhody?

Tak to bezesporu ano, i když asi je jasné, že úplně snadné to vždycky není. S podnikáním na sebe bere člověk zodpovědnost, v klasickém zaměstnání jí tolik nemá, naopak ji má zase váš šéf. Jenže dělat si šéfa sobě také není úplně k zahození, navíc se v dnešní době dá celkem dobře podnikat tak, aby si člověk mohl plánovat práci i volný čas jen podle sebe, což zkrátka má své jasné výhody. U nás obliba podnikání celkem rychle stoupá, stačí mít dobrý nápad, trošku kuráže a také vědomostí. Pokud ale víte, do čeho jdete, znáte rizika, ale táhne vás to tímto směrem, neváhejte. Ovšem musíte se rozhodnout, zda budete podnikat na živnost nebo rovnou založíte vlastní firmu, tedy s.r.o. A co je lepší?

založte firmu

Podnikání na živnost nebo raději rovnou s.r.o.?

Založení a vznik s.r.o. Companiesandoffices.cz není zase tak složitou záležitostí, můžete navíc s.r.o. založit jako jednotlivec nebo společně s dalšími lidmi, tedy společníky. Vše začíná sepsáním listin u notáře, forma pak musí mít název a své sídlo, nakonec se zapíše do obchodního rejstříku. Jistě, je třeba učinit více kroků, než v případě pouhého živnostenského oprávnění, ale na druhou stranu založení s.r.o. má svou váhu. Jako s.r.o. totiž už má firma oficiální název, což znamená, že vystupujete jako podnikatel pod firemním názvem a ne pod svým jménem, samozřejmě, že na spolupráci s jinými firmami i tohle má celkem velký vliv.

Můžete mít ale i vyšší výdělky, můžete se mít lépe a můžete mít i své vlastní zaměstnance. Pokud chcete podnikání rozjet ve velké, je lepší založit právě s.r.o. S živnostenským listem podnikají jen drobní podnikatelé a jednotlivci.