Výuka v autoškole sestává z teoretické přípravy a praktických dovedností. Teorie je stále jen teorie, to znamená, jestliže se naučíte vše, čemu byste měli rozumět, uspějete v závěrečném testu s kontrolními otázkami. Naučit se teorii, znamená s trochou nadsázky řečeno, obsáhnout z výrazu „autoškola“ slovo „škola“. Poté vás však čeká zvládnout praktické řízení vozidla v silničním provozu, a to naplňuje to slovo „auto“. Dohromady auto – škola.

výuka v autoškole

Zdá-li se vám snazší řízení auta v městském provozu a naopak teorie vám připadá nezvladatelná, pak se možná přesvědčíte na vlastní kůži, že je to přesně naopak. K výcvikovým jízdám totiž potřebujete především velmi dobrou odolnost vůči stresu, protože si musíte naráz poradit jak s vozidlem, tak i s dopravními situacemi, prostorovou i terénní orientací, schopností couvat, otáčet se, parkovat, předjíždět, udržovat bezpečnou vzdálenost od vozidel atd.

cvičiště v autoškole

Věnujte dostatek času relaxaci

Každý ví, že za volant v autoškole v Praze http://www.autoskolaholesovice.cz nepatří osoby v podnapilém stavu, pod vlivem drog a mladistvé, ale s čím se příliš nepočítá jako s důležitým ukazatelem, je dostatek odpočinku, spánku a odolnost vůči stresu. Jestliže totiž budete řídit vůz nevyspalí a stresové situace v městském provozu vás budou vyvádět z míry, snadno se dostanete do pasti sledu problémů a můžete zavinit i dopravní nehodu.

Spánek – nevhodná strava se podepisuje i na problémech s nespavostí a to rozhodně nemůžete potřebovat. Zajděte do prodejny zdravé výživy a vyměňte knedlíky s uzeným masem nebo hamburger za celozrnné obiloviny, luštěninové pomazánky a mnoho dalších veganských dobrot. Zachutnají vám, zlepší vaše zdraví a posílí i váš spánek.

Masáže – k nejúčinnějším masážím se řadí reflexologie, a chcete-li se maximálně zklidnit, soustředit a uspět v autoškole v teorii i praxi, dopřejte si ji častěji. Můžete ji provádět i jako automasáž pomocí jemných doteků a hlazení chodidel, které odstraňuje nežádoucí psychické bloky.