Bylinky nemají zdaleka jenom léčivé účinky, ale také mnoho využití. Jednak při vaření, také dodávají jídlu jistou vůni nebo svěžest. Případně jimi můžete dochutit nápoj. Ale samozřejmě také ozvláštňují a zkrášlují vaši zahrádku nebo skalku.
oplocení ze dřeva
Bylinky jsou skvělé tím, že rostou celou teplou sezonu. Dokud není mráz, rostlinky vám vydrží venku. Nejlepší je, že na zimu si je můžete zasadit do květináře a odnést si je do domu. Můžete je zasadit třeba do zimní zahrady, nebo rovnou do kuchyně, to záleží na vás.

–          Rostliny na zahradu i do kuchyně
Na bylinkách je nejlepší právě to, že jsou funkční, důležité, voňavé, ale hlavně neozvláštní jenom vaši zahradu. Využijete je hojně i v kuchyni. Ale to není všechno – bylinky mají své využití také při aromaterapii nebo na výrobu kosmetiky. Tedy té přírodní, domácí. A zdaleka ne jenom olejů nebo domácích masek na obličej!
mix květin na zakrádce
Bylinky dnes lidé pěstují hlavně proto, že zdravý životní styl je in, a hlavně se vrací do módy pěstovat si všechno sami, abychom to nemuseli kupovat. Žít zdravě můžete právě i tak, že si sami vypěstujete alespoň některé rostliny, bylinky mezi ně jistě patří. Bylinky jsou zdravým doplňkem vaší stravy, a také pěknou okrasou vaší zahrádky.

–          Bylinky se hodí do skalky, jsou zelené a většinou velmi krásně voní
Vyberte si bylinky, které se hodí na vaši zahradu
Seženete je v téměř jakémkoli obchodě pro zahradnictví. Můžete vybírat podle druhu nebo podle barvy květu. Můžete si vybrat podle toho, jestli jsou bylinky asijské nebo středomořské.
§  Pamatujte, že je jednodušší k sobě řadit rostliny, které pocházejí ze stejné oblasti
§  Zarovnávejte vedle sebe rostliny s podobným růstem
několik meduněk

Jaké druhy?

1.       Libeček lékařský
2.       Pažitka
3.       Levandule
4.       Tymián
5.       Mateřídouška
6.       Máta
7.       Meduňka
8.       Dobromysl
Agastache